Organisationsudvikling - Kurser - Foredrag - Coaching

MindChange

Referencer, alfabetisk

3M A/S
Alm.Brand A/S, Frank Abel
Assurandørgruppen A/S
B-Young
BHJ-karriereudvikling A/S, Bent Hass
Bjørk
Borgerskolen, Tåstrup, Susanne Schou
Brdr. Olsen
Bruun Rasmussen Auktioner
Bryan Adams
Carlsberg A/S, Anders Koefoed
Center for psykisk arbejdsmiljø - Kommunikationsprojekt
Coloplast A/S
Confex - Foredrag/kursus i Kommunikation
Connector A/S, Gunilla Larborn
Danmarks Statistik, Bente Dyrberg, Nina Warth Nielsen
Dansk Institut for Personalerådgivning, Lissi Mørch-Christiansen
Dansk Management Forum, Michael Johansen
Dansk Musikerforbund
Dansk Shells forretningsfører, Karl-Ove Pedersen
Dansk Studie center
Danske Bank
DataCentralen, Marjoie Hansen
De Danske Sukkerfabrikker
Det vejledningsfaglige udvalg, Storkøbenhavn, Anne Grethe Kirk Jensen
DONG, Susanne Andersen
Dragør Kommune
EDC-mæglerne A/S (I samarbejde med Alm. Brand), Frank Abel
Elton John
Erik Mains A/S, Annie Petersson
Fanell Electronic Services A/S, Pia Ottesen
FDM, Peter Grooss
Festival Tours, Peter Grooss
Fladså Kommunes Beskæftigelsesprojekt
Fodboldklubben Brøndby
Folkekirkens Nødhjælp
Ford Credit (I samarbejde med Connector A/S), Gert Jensen
Frisko Is
Furesø Kommune
Futurecom
Gentofte Kommunes Skatteforvaltning, Mogens Nielsen
Grey Reklamebureau
Heather Locklear
Hindholm Socialpædagogiske Seminarium, Frank Guldagger
HKs bestyrelse, århus (i samarbejde med Team Consult)
Ichi
Janet Jackson
Kommune Data
Kvindeligt Arbejder Forbund, Inger Lis Sørensen
Køge Kommunes Beskæftigelsessekretariat, Vinnie Hedegaard; Karen Lønstrøm
Lee Cooper
Lis Sørensen
LOF Sønderborg, Britta Jacobsen
McKinsey Co. Inc., Peter Rosenørn
Mega Records
Mercuri Urval A/S; Anders Klü ver Rasmussen
Mette Marie Hjemmet
NLP-Huset
Nordea (fast tilknyttet til uddannelsesafdelingen - Ledertræning, chefen som personaleudvikler), Niels Peter Toms, Niels Haarby
Nordens Hus
Novo Nordisk, Kalundborg, Andreas Hansen
Novo Nordisk Servicepartners A/S
Nysted Kommunes Chefgruppe
ONLY
Pavarotti
Pioneer Denmark A/S, Vivian Skovkær
Profiloptik A/S (i samarbejde med Team Train), Jørgen Nielsen
Rowan Atkinson (Mr. Bean)
Sammenslutningen af Gørlev-, Hvidebæk-, Høng- Og Dianalund Kommuners
Skatteforvaltninger (i samarbejde med SA-consult); Bent Christensen
Savage Rose
Scandinavien Business Partners, Henrik Vistisen
Sheryl Crow
Siemens A/S; Ole Højgaard
Slots & Matrikelstyrelsen (i samarbejde med Connector A/S), Gert Jensen
Social & Sundhedsuddannelsen, Slagelse, Pernille Fuglsbjerg
Solrød Kommunes Ungegruppe, Helge Rasmussen; Laila Jørgensen
Steff Houlberg, Vagn Strandgaard
Statens Museum for Kunst
Stig Rossen
Stofa A/S, Jytte Lyngholm
Superfos Construction A/S, Henrik Svendsen
Svaneskolen, Sydfalster, Torsten Gansager
Sydfalster Kommunes Socialforvaltning, Alma Larsen
Synoptik A/S, Lars Pedersen
Tandlægerne I Høng, Anne Helle
Toms Chokolade A/S
Tårnby Kommune
Universal Records
Værløse Kommunes Børneinstitutioner, Lone Schøring, Susanne Esberg